Rattan Sandalye Modelleri Nedir?

Rattan Sandalye Modelleri Nedir?

Çok eski bir tarihi geçmişi bulunan sandalyenin en temel fonksiyonu tek kişinin oturması için kullanılmasıdır. Günümüzde ahşap, metal, alüminyum, plastik vb. pek çok farklı yapıda malzeme kullanılarak üretilebilen sandalyeler halen en çok tercih edilen ve çok geniş kullanım alanı bulunan bir mobilya sektörünü oluşturmaktadır.

Sandalye yapımında kullanılan farklı yapılardaki malzemelerden birisi de rattandır. Rattan tropikal iklim bölgelerinde yetişen çeşitli ağaçlardan elde edilen, örgü şeklinde kullanılarak dekoratif malzemelerden mobilya sektörüne kadar geniş bir kullanım alanı sağlayan bir malzemedir. Rattan malzeme kullanılarak üretilen rattan sandalyeler iç mekanlarda kullanılabildiği gibi bahçe, balkon, teras vb. dış mekanlarda da sıklıkla tercih edilmektedir. Kolay temizlenebilir olması, güneş ışınlarına, darbelere karşı dayanıklı olması tercih edilebilirliğini daha da arttırmaktadır.

Farklı modellerde üretilen rattan sandalye modelleri, kullanılacak mekanın dekorasyon rengine bağlı olarak doğal renginde (açık kahverengi, ahşap renkte) veya farklı renklerde de üretilebilmektedir. İzmir’de uzun yıllardır mobilya sektöründe faaliyet gösteren Smyrna Garden Bahçe Mobilyaları; bahçe, balkon gibi dış mekanlarının yanında iç mekanlarda da kullanılmak üzere rattan sandalye modelleri tasarlamakta ve kullanıcısına sunmaktadır. Rattan sandalye modelleri ve diğer sandalye modellerini incelemek için smyrnabahcemobilyalari.com ziyaret edebilir. Bizden daha fazla bilgi talep edebilirsiniz.