Rattan Bahçe Mobilyaları Nedir?

Rattan Bahçe Mobilyaları Nedir?

Rattan, Avustralya, Afrika ve Asya’nın tropikal iklim bölgelerinde yetişen farklı yerel ağaçlara verilen genel bir isimdir. Genel olarak mobilya sektöründe ahşap mobilyalarda hasır gibi örgü biçiminde kullanılan bir tür doğal malzemedir. Rattan kullanılarak üretilen mobilyalara rattan mobilyalar denilmektedir. Dört mevsim kullanıma uygun olan rattan mobilyalar, iç mekanlarda da kullanılmakla birlikte yaygın olarak bahçe mobilyaları olarak dış mekanlarda kullanılmaktadır.  Örgü biçimindeki görüntülerinden dolayı mobilyalara doğal bir görüntü veren rattan bahçe mobilyaları, evlerde, balkonlarda, bahçelerde, kafelerde, havuz başlarında ve yazlık tatil mekanlarında sıklıkla tercih edilmektedir.

Kolay temizlenebilir olması, güneş ışınlarına karşı dayanıklı olması, hava koşullarına ve darbelere dayanıklı olması, bakım gerektirmemesi, böceklenmemesi gibi özellikleri sayesinde rattan mobilyalar sıklıkla bahçe mobilyaları olarak açık mekanlarda kullanılmaktadır. Aynı zamanda doğal dekoratif bir görünüme sahip oldukları ve değişik renk alternatiflerinin olması iç/dış mekanlarda kullanım tercihini etkilemektedir.

Rattan bahçe mobilyalarının daha uzun ömürlü olması için dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar bulunmaktadır. Öncelikle küflenme gibi sorunlarla karşılaşmamak için rattan bahçe mobilyalarının aşırı rutubetli ortamlardan uzak tutmak gerekmektedir. Yapısal olarak darbelere dayanıklı olsalar da temizleme işleminin fırça veya bir bezle yapılması yüzeyin deforme olmadan uzun süre kullanılması açısından önemlidir. Rattan bahçe mobilyaları dikkatli kullanıldığı takdirde uzun süre kullanılabilmektedir.

2001 yılından beri mobilya sektörüne faaliyet gösteren Smyrna Garden Bahçe Mobilyaları, rattan bahçe mobilya modelleri ile iç ve dış mekanlarınızı doğal, rahat ve konforlu yaşam alanlarına dönüştürmenize yardımcı olmaktadır. Smyrna Garden Bahçe Mobilyalarının doğal, konforlu ve rahat kullanımlı rattan bahçe mobilya modellerini incelemek ve daha fazla bilgi almak için smyrnabahcemobilyalari.com web adresini ziyaret edebilirsiniz.